Novinky

Dobrá zpráva - krytí povoleno

27. srpna 2010 v 16:05
Poradkyně chovu pro vlčí špice nakonec vyhověla požadavku majitele chovné vlčí feny. Předala dne 19. 6. 2010 krycí list pro chovné vlčí špice pocházející ze spojení vlčí x velký černý.  

Nečekaná nepříznivá zpráva

6. dubna 2009 v 11:21
Poradkyně chovu pro vlčí špice paní Danuše Šmigurová zamítla v prosinci 2008 požadavek majitele chovné vlčí feny na její krytí mým psem ENRICO EXCEBR Palumar. Odůvodnění jsem se dočetla ve Zpravodaji Klubu chovatelů špiců (KCHŠ) březen 2009.
Zde je výpis ze zprávy poradce chovu pro vlčí špice paní D.Š. (členská schůze dne 28.2.2009), který se týká našeho psa:
"V poslední době jsem se také setkala s požadavkem krytí vlčím psem, který byl ve vrhu z vlčí feny a černého psa. Byla jsem proti tomu a u chovatele psa se to nesetkalo s pochopením, ale jsem přesvědčená, že bychom se měli takové kombinace v případě vlčích špiců vyhnout. K takovému křížení došlo přece jenom z důvodu známého záměru, abychom zachránili velké černé špice. A tyto odchovy jsou kontrolovaně vedené, tak proč si zavádět možnost výskytu černých do vlčích?"
Ze zápisu výboru KCHŠ ze dne 28.2.2009:
"Otázka použití do chovu vlčího jedince ze spojení vlčí x velký černý, takového jedince lze do chovu použít, ale spojovat pouze s jedincem ze spojení vlčí x velký černý."

Nutno dodat, že takový postoj rovná se de facto zrušení chovnosti mého psa, protože fena, u které by bylo schváleno krytí naším psem, tj fena ze spojení vlčí x velký černý, zřejmě neexistuje. Odchov, ze kterého pochází náš Enrico, tedy vznikl za chválihodným účelem záchrany velkých černých špiců. Přesto řešit až nyní otázku, co s "nečernými" potomky, mi připadá příliš pozdě. ENRICO byl uchovněn bonitační komisí KCHŠ dne 17. 6. 2006 (viz rubrika Bonitace) a to bez omezení !

Informace z jakého chovu můj pes ENRICO EXCEBR Palumar pochází, najdete na těchto stránkách v rubrice Rodokmen.
S naším psem se už v budoucnu dalších výstav nebudeme zúčastňovat.

Rozloučili jsme se s Heidi

5. dubna 2009 v 19:35
3. 11. 2008 navždy přešla duhový most poslední černá trpasličí fenečka z našeho chovu, narozená 8. 6. 1994, vítězka třídy mladých, HEIDI Krajířské náměstí. Je nám po ní stále smutno.
 
 

Reklama